logo

Decydowanie o priorytetach

Przekonywanie się na co faktycznie spędzamy czas

Warto jest wpierw zastanowić się nad czym należy się skupić! Wiele osób pracuje ciężko całymi dniami, co jednak nie zawsze ma przełożenie na jakość i efektywność pracy.

Ta cześć skupia się na trzech obszarach – precyzowaniu co daje nam satysfakcje, zrozumieniu co dodaje nam siły, a co osłabia, oraz przekonaniu się jaką pracą jest nasza praca i co wpływa na jej wydajność.

Robienie tego co daje satysfakcje

Dobrze jest wyciągać satysfakcje z pracy. Jeśli wiemy co lubimy, a co nie, będziemy w stanie przesunąć zajęcia w kierunku robienia rzeczy, które lubimy. Jest to istotne, ponieważ chętniej wykonujemy efektywnie prace, którą kochamy.

Prawie każda praca ma pewne męczące i nieprzyjemne elementy – je też należy wykonywać właściwie. Od nas zależy jak je zminimalizujemy.

Koncentrowanie się na mocnych stronach

Dobrze jest wiedzieć jakie są nasze talenty i słabe punkty. Analiza SWOT jest sposobem na przekonanie się o tym, pomaga uświadomić sobie nasze mocne i słabe strony oraz być świadomym okazji i zagrożeń, które możemy napotkać. Warto znaleźć pracę, która pasuje do naszych mocnych stron, a w której nasze słabości nie mają znaczenia.

Zrozumienie jak być dobrym w swojej pracy

Jednym ze sposobów na przekonanie się, że koncentrujemy się na właściwych rzeczach jest zgadzać się co do tego ze swoim pracodawcą!

Możemy zadać następujące pytania:

Jeśli znamy odpowiedzi na te pytania, wiemy jak precyzyjnie wykonywać swoją prace.

Podsumowanie

Istnieją trzy sposoby decydowania o priorytetach zajęć:

Przez koncentrowanie się na właściwych zajęciach (dzięki priorytetom) będziemy mieć pewność, że pracujemy najefektywniej jak to możliwe.

Następna strona: Dziennik aktywności

Tłumaczenie na j. polski i publikacja w serwisie szybkanauka.net za pozwoleniem autora MindTools.
©2001-2013 DC