logo
czy warto znać angielski? dzieci i globus

Odpowiedź można znaleźć w sercu. Każdy z nas ma swoje cele i plany życiowe. Jest kilka zalet znajomości angielskiego:

Angielski znosi bariery, daje nam możliwości – zdobywania wiedzy, komunikacji z innymi, odnajdywania się w innych krajach.

There seems to be some perverse human characteristic that likes to make easy things difficult. – Warren Buffet

Jak nauczyć się angielskiego?

Ot, cały sekret. Sekret polega na tym, że sekretu nie ma – jest chęć do zrobienia czegoś i wykonanie pierwszego kroku albo nie ma.

Można szukać magicznych metod, kupować drogie kursy, książki i inne substytuty, jeździć potem przez pół miasta, podświadomie licząc że ktoś za nas się nauczy. A można też przełamać się i na spokojnie zacząć się w końcu uczyć – darmowych materiałów do nauki jest sporo.

Na późniejszym etapie nauki, jeśli potrzebujemy wyszlifować wymowę, lektor się przydaje, ale z braku środków – poćwiczyć w praktyce wymowę można też np. na Skype. Większości z nas potrzebne jest zrozumienie i ew. możliwość dogadania się z drugim człowiekiem, a nie udawanie native speakera. Jeśli przyjdzie czas częstego używania języka w mowie, to w dużej mierze sami się doszlifujecie jeśli tylko będziecie aktywnie zwracać na to uwagę.

Innymi słowy, strach ma wielkie oczy, bariery sami sobie niepotrzebnie tworzymy i się nimi nakręcamy, a nauka angielskiego jest prosta, łatwa i — jak każda czynność, która nas rozwija — przyjemna.

©2001-2013 DC